29513 | Vinyl Cotswolds, Navy Loch - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 29513 |
| Pattern Name | Vinyl Cotswolds - Navy Loch |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Blue |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

29513 | Vinyl Cotswolds, Navy Loch - Phillip Jeffries Wallpaper
29513 | Vinyl Cotswolds, Navy Loch - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 29513 |
| Pattern Name | Vinyl Cotswolds - Navy Loch |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Blue |
| Theme | Textured |
Original: $47.85
-65%$47.85
$16.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 29513 |
| Pattern Name | Vinyl Cotswolds - Navy Loch |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Blue |
| Theme | Textured |












