31503 | Midsummer, Savile Blue on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 31503 |
| Pattern Name | Midsummer - Savile Blue |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 34 in (86.3 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

31503 | Midsummer, Savile Blue on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
31503 | Midsummer, Savile Blue on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 31503 |
| Pattern Name | Midsummer - Savile Blue |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 34 in (86.3 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 31503 |
| Pattern Name | Midsummer - Savile Blue |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 34 in (86.3 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |












