34985.31.0 | Kravet Basics, Cambridge Plaids & Stripes - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 34985.31.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Cambridge Plaids & Stripes |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 3.375" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 52%;POLYESTER - 48% |
| Finish | CALENDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

34985.31.0 | Kravet Basics, Cambridge Plaids & Stripes - Kravet Basics Fabric
34985.31.0 | Kravet Basics, Cambridge Plaids & Stripes - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 34985.31.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Cambridge Plaids & Stripes |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 3.375" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 52%;POLYESTER - 48% |
| Finish | CALENDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Original: $88.91
-65%$88.91
$31.12Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 34985.31.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Cambridge Plaids & Stripes |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 3.375" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 52%;POLYESTER - 48% |
| Finish | CALENDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












