35060.116.0 | Kravet Smart, Performance Kravetarmor - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 35060.116.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Performance Kravetarmor |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | KRAVETARMOR ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Herringbone |
| Notes | FREQUENT BRUSH VACCUMING RECOMMENDED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

35060.116.0 | Kravet Smart, Performance Kravetarmor - Kravet Smart Fabric
35060.116.0 | Kravet Smart, Performance Kravetarmor - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 35060.116.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Performance Kravetarmor |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | KRAVETARMOR ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Herringbone |
| Notes | FREQUENT BRUSH VACCUMING RECOMMENDED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 35060.116.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Performance Kravetarmor |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | KRAVETARMOR ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Herringbone |
| Notes | FREQUENT BRUSH VACCUMING RECOMMENDED |









