35366.3033.0 | Kravet Design, Versailles Velvets Plus Ii - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 35366.3033.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Versailles Velvets Plus Ii |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 80%;RECYCLED COTTON - 20% |
| Finish | CREASE RESISTANT FINISH ;ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Olive Green |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

35366.3033.0 | Kravet Design, Versailles Velvets Plus Ii - Kravet Design Fabric
35366.3033.0 | Kravet Design, Versailles Velvets Plus Ii - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 35366.3033.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Versailles Velvets Plus Ii |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 80%;RECYCLED COTTON - 20% |
| Finish | CREASE RESISTANT FINISH ;ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Olive Green |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 35366.3033.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Versailles Velvets Plus Ii |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 80%;RECYCLED COTTON - 20% |
| Finish | CREASE RESISTANT FINISH ;ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Olive Green |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |












