36114.3535.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Purchase Kravet Smart Fabric Product 36114.3535.0 pattern name Kravet Smart from the collection Boucle Textures Ii. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 36114.3535.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 55.12" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 56%;COTTON - 37%;POLYESTER - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

36114.3535.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
36114.3535.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Purchase Kravet Smart Fabric Product 36114.3535.0 pattern name Kravet Smart from the collection Boucle Textures Ii. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 36114.3535.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 55.12" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 56%;COTTON - 37%;POLYESTER - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
$142.54
36114.3535.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric—
$142.54
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Purchase Kravet Smart Fabric Product 36114.3535.0 pattern name Kravet Smart from the collection Boucle Textures Ii. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 36114.3535.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 55.12" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 56%;COTTON - 37%;POLYESTER - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |












