36537.13.0 | Kravet Basics, Premium Textures - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 36537.13.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Premium Textures |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | WS |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

36537.13.0 | Kravet Basics, Premium Textures - Kravet Smart Fabric
36537.13.0 | Kravet Basics, Premium Textures - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 36537.13.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Premium Textures |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | WS |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Original: $108.60
-65%$108.60
$38.01Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 36537.13.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Premium Textures |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | WS |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |












