37425.2121.0 | Kravet Design - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37425.2121.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 17.25" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 58%;OTHER - 23%;POLYESTER - 15%;COTTON - 4% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Modern/Contemporary |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37425.2121.0 | Kravet Design - Kravet Design Fabric
37425.2121.0 | Kravet Design - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37425.2121.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 17.25" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 58%;OTHER - 23%;POLYESTER - 15%;COTTON - 4% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Modern/Contemporary |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37425.2121.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 17.25" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 58%;OTHER - 23%;POLYESTER - 15%;COTTON - 4% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Modern/Contemporary |











