37515.711.0 | Graham, Montage Weaves Crypton - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37515.711.0 |
| Pattern Name | Graham |
| Collection | Montage Weaves Crypton |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | CRYPTON ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37515.711.0 | Graham, Montage Weaves Crypton - Kravet Contract Fabric
37515.711.0 | Graham, Montage Weaves Crypton - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37515.711.0 |
| Pattern Name | Graham |
| Collection | Montage Weaves Crypton |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | CRYPTON ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37515.711.0 |
| Pattern Name | Graham |
| Collection | Montage Weaves Crypton |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | CRYPTON ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |











