37545.612.0 | Monet, Montage Weaves Ii - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37545.612.0 |
| Pattern Name | Monet |
| Collection | Montage Weaves Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | NANOTEX BY CRYPTON ;ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37545.612.0 | Monet, Montage Weaves Ii - Kravet Contract Fabric
37545.612.0 | Monet, Montage Weaves Ii - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37545.612.0 |
| Pattern Name | Monet |
| Collection | Montage Weaves Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | NANOTEX BY CRYPTON ;ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Texture |
Original: $81.75
-65%$81.75
$28.61Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37545.612.0 |
| Pattern Name | Monet |
| Collection | Montage Weaves Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | NANOTEX BY CRYPTON ;ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Texture |











