37599.106.0 | Kravet Basics, Silken Textures Iv - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 37599.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Silken Textures Iv |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 97%;COTTON - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37599.106.0 | Kravet Basics, Silken Textures Iv - Kravet Basics Fabric
37599.106.0 | Kravet Basics, Silken Textures Iv - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 37599.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Silken Textures Iv |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 97%;COTTON - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Original: $86.55
-65%$86.55
$30.29Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 37599.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Silken Textures Iv |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 97%;COTTON - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |












