37609.3.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37609.3.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 49%;RECYCLED OLEFIN - 46%;POLYESTER - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Texture |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37609.3.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
37609.3.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37609.3.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 49%;RECYCLED OLEFIN - 46%;POLYESTER - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Texture |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |
Original: $162.15
-65%$162.15
$56.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37609.3.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 49%;RECYCLED OLEFIN - 46%;POLYESTER - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Texture |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |












