37628.30.0 | Vaquero, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37628.30.0 |
| Pattern Name | Vaquero |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 2.5" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 42%;LINEN - 25%;COTTON - 18%;POLYESTER - 15% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37628.30.0 | Vaquero, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
37628.30.0 | Vaquero, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37628.30.0 |
| Pattern Name | Vaquero |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 2.5" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 42%;LINEN - 25%;COTTON - 18%;POLYESTER - 15% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37628.30.0 |
| Pattern Name | Vaquero |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 2.5" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 42%;LINEN - 25%;COTTON - 18%;POLYESTER - 15% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












