4201-16018 | Savanna, Midolin Khaki Texture - A-Street Wallpaper
This product is packaged and priced as a 33' long 57.5 sq. ft. Roll.
Buy A-Street Wallpaper Item# 4201-16018 pattern name Midolin from the collection Savanna. Enjoy this exceptional wallpaper. With a subtle tactility, this wallpaper's delicate weave perfectly captures the look of fine linen. Seen here in mid-tone khaki. Midolin is an unpasted, non woven wallpaper measuring 20.9 inches wide by 33 feet long, covering approximately 57.5 square feet per roll. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | 4201-16018 |
| Pattern Name | Midolin Khaki Texture |
| Collection | Savanna |
| Width | 20.9" |
| Match | Random |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Wet Removable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 57.5 |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



4201-16018 | Savanna, Midolin Khaki Texture - A-Street Wallpaper
4201-16018 | Savanna, Midolin Khaki Texture - A-Street Wallpaper
This product is packaged and priced as a 33' long 57.5 sq. ft. Roll.
Buy A-Street Wallpaper Item# 4201-16018 pattern name Midolin from the collection Savanna. Enjoy this exceptional wallpaper. With a subtle tactility, this wallpaper's delicate weave perfectly captures the look of fine linen. Seen here in mid-tone khaki. Midolin is an unpasted, non woven wallpaper measuring 20.9 inches wide by 33 feet long, covering approximately 57.5 square feet per roll. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | 4201-16018 |
| Pattern Name | Midolin Khaki Texture |
| Collection | Savanna |
| Width | 20.9" |
| Match | Random |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Wet Removable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 57.5 |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |
$119.00
4201-16018 | Savanna, Midolin Khaki Texture - A-Street Wallpaper—
$119.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This product is packaged and priced as a 33' long 57.5 sq. ft. Roll.
Buy A-Street Wallpaper Item# 4201-16018 pattern name Midolin from the collection Savanna. Enjoy this exceptional wallpaper. With a subtle tactility, this wallpaper's delicate weave perfectly captures the look of fine linen. Seen here in mid-tone khaki. Midolin is an unpasted, non woven wallpaper measuring 20.9 inches wide by 33 feet long, covering approximately 57.5 square feet per roll. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | 4201-16018 |
| Pattern Name | Midolin Khaki Texture |
| Collection | Savanna |
| Width | 20.9" |
| Match | Random |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Wet Removable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 57.5 |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |
























