4337 | Suede Lounge, Blue Lagoon - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 4337 |
| Pattern Name | Suede Lounge - Blue Lagoon |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 51 in Pre-Trimmed (129.5 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 3 yards |
| Bolt Sizes | 33 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

4337 | Suede Lounge, Blue Lagoon - Phillip Jeffries Wallpaper
4337 | Suede Lounge, Blue Lagoon - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 4337 |
| Pattern Name | Suede Lounge - Blue Lagoon |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 51 in Pre-Trimmed (129.5 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 3 yards |
| Bolt Sizes | 33 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
Original: $126.00
-65%$126.00
$44.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 4337 |
| Pattern Name | Suede Lounge - Blue Lagoon |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 51 in Pre-Trimmed (129.5 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 3 yards |
| Bolt Sizes | 33 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |












