5016722 | Royere Stripe Sisal, Seaglass - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016722 |
| Pattern Name | Royere Stripe Sisal |
| Collection | Swift Launch Series |
| Width | 33" (84CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 11 3/8" (29CM) |
| Vertical Repeat | 13" (33CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 4.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






5016722 | Royere Stripe Sisal, Seaglass - Schumacher Wallpaper
5016722 | Royere Stripe Sisal, Seaglass - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016722 |
| Pattern Name | Royere Stripe Sisal |
| Collection | Swift Launch Series |
| Width | 33" (84CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 11 3/8" (29CM) |
| Vertical Repeat | 13" (33CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 4.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016722 |
| Pattern Name | Royere Stripe Sisal |
| Collection | Swift Launch Series |
| Width | 33" (84CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 11 3/8" (29CM) |
| Vertical Repeat | 13" (33CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 4.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |












