5016740 | Bristle Stripe Sisal, Mineral - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016740 |
| Pattern Name | Bristle Stripe Sisal |
| Color Name | Mineral |
| Collection | Textured & Woven Wallcoverings |
| Width | 33" (84CM) |
| Vertical Repeat | 2 1/4" (6CM) |
| Horizontal Repeat | 17" (43CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Blue |
| Theme | Stripe |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5016740 | Bristle Stripe Sisal, Mineral - Schumacher Wallpaper
5016740 | Bristle Stripe Sisal, Mineral - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016740 |
| Pattern Name | Bristle Stripe Sisal |
| Color Name | Mineral |
| Collection | Textured & Woven Wallcoverings |
| Width | 33" (84CM) |
| Vertical Repeat | 2 1/4" (6CM) |
| Horizontal Repeat | 17" (43CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Blue |
| Theme | Stripe |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016740 |
| Pattern Name | Bristle Stripe Sisal |
| Color Name | Mineral |
| Collection | Textured & Woven Wallcoverings |
| Width | 33" (84CM) |
| Vertical Repeat | 2 1/4" (6CM) |
| Horizontal Repeat | 17" (43CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Blue |
| Theme | Stripe |












