5016951 | Tayrona Palm Mosaic Sisal, Pacific Ocean Hues - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016951 |
| Pattern Name | Tayrona Palm Mosaic Sisal |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 33" (84CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 18 5/8" (47CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Leaves |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




5016951 | Tayrona Palm Mosaic Sisal, Pacific Ocean Hues - Schumacher Wallpaper
5016951 | Tayrona Palm Mosaic Sisal, Pacific Ocean Hues - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016951 |
| Pattern Name | Tayrona Palm Mosaic Sisal |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 33" (84CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 18 5/8" (47CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Leaves |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016951 |
| Pattern Name | Tayrona Palm Mosaic Sisal |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 33" (84CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 18 5/8" (47CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Leaves |












