5017012 | Richmond House, Sage - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017012 |
| Pattern Name | Richmond House |
| Color Name | Sage |
| Collection | A Country Life |
| Width | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 9yds |
| Order Increments | 9yds |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5017012 | Richmond House, Sage - Schumacher Wallpaper
5017012 | Richmond House, Sage - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017012 |
| Pattern Name | Richmond House |
| Color Name | Sage |
| Collection | A Country Life |
| Width | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 9yds |
| Order Increments | 9yds |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Original: $49.00
-65%$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017012 |
| Pattern Name | Richmond House |
| Color Name | Sage |
| Collection | A Country Life |
| Width | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 9yds |
| Order Increments | 9yds |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |















