5017100 | Eloise Embroidery Wallcovering, Sage - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017100 |
| Pattern Name | Eloise Embroidery Wallcovering |
| Color Name | Sage |
| Collection | New Traditional |
| Width | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 7 3/4" (20CM) |
| Horizontal Repeat | 13" (33CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 10yds |
| Order Increments | 10yds |
| Roll Size | 10yds = 10 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




5017100 | Eloise Embroidery Wallcovering, Sage - Schumacher Wallpaper
5017100 | Eloise Embroidery Wallcovering, Sage - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017100 |
| Pattern Name | Eloise Embroidery Wallcovering |
| Color Name | Sage |
| Collection | New Traditional |
| Width | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 7 3/4" (20CM) |
| Horizontal Repeat | 13" (33CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 10yds |
| Order Increments | 10yds |
| Roll Size | 10yds = 10 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017100 |
| Pattern Name | Eloise Embroidery Wallcovering |
| Color Name | Sage |
| Collection | New Traditional |
| Width | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 7 3/4" (20CM) |
| Horizontal Repeat | 13" (33CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 10yds |
| Order Increments | 10yds |
| Roll Size | 10yds = 10 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |















