5017372 | Colette, Air - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017372 |
| Pattern Name | Colette |
| Color Name | Air |
| Collection | Backdrop |
| Width | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 20 1/4" (51CM) |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Match | HALF DROP |
| Minimum Order Quantity | 10yds |
| Order Increments | 10yds |
| Roll Size | 10yds = 10 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Blue |
| Theme | Trellis |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






5017372 | Colette, Air - Schumacher Wallpaper
5017372 | Colette, Air - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017372 |
| Pattern Name | Colette |
| Color Name | Air |
| Collection | Backdrop |
| Width | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 20 1/4" (51CM) |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Match | HALF DROP |
| Minimum Order Quantity | 10yds |
| Order Increments | 10yds |
| Roll Size | 10yds = 10 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Blue |
| Theme | Trellis |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017372 |
| Pattern Name | Colette |
| Color Name | Air |
| Collection | Backdrop |
| Width | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 20 1/4" (51CM) |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Match | HALF DROP |
| Minimum Order Quantity | 10yds |
| Order Increments | 10yds |
| Roll Size | 10yds = 10 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Blue |
| Theme | Trellis |












