5017670 | Tortola Linen Paperweave Large, Natural - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017670 |
| Pattern Name | Tortola Linen Paperweave Large |
| Collection | Novelty & Textured Wallcovering |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 24 1/2" (62CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | SOUTH KOREA |
| Color | Neutral |
| Theme | Diamond |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5017670 | Tortola Linen Paperweave Large, Natural - Schumacher Wallpaper
5017670 | Tortola Linen Paperweave Large, Natural - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017670 |
| Pattern Name | Tortola Linen Paperweave Large |
| Collection | Novelty & Textured Wallcovering |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 24 1/2" (62CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | SOUTH KOREA |
| Color | Neutral |
| Theme | Diamond |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017670 |
| Pattern Name | Tortola Linen Paperweave Large |
| Collection | Novelty & Textured Wallcovering |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 24 1/2" (62CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | SOUTH KOREA |
| Color | Neutral |
| Theme | Diamond |












