5017841 | Edith, Blue - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017841 |
| Pattern Name | Edith |
| Collection | Backdrop |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 11 |
| Order Increments | 11 |
| Roll Size | 11yds = 11 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Novelty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




5017841 | Edith, Blue - Schumacher Wallpaper
5017841 | Edith, Blue - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017841 |
| Pattern Name | Edith |
| Collection | Backdrop |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 11 |
| Order Increments | 11 |
| Roll Size | 11yds = 11 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Novelty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017841 |
| Pattern Name | Edith |
| Collection | Backdrop |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 11 |
| Order Increments | 11 |
| Roll Size | 11yds = 11 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Novelty |












