5018201 | Mathis Ticking Stripe, Delft - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5018201 |
| Pattern Name | Mathis Ticking Stripe |
| Collection | Striped Wallcoverings |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 1/8" (3CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5018201 | Mathis Ticking Stripe, Delft - Schumacher Wallpaper
5018201 | Mathis Ticking Stripe, Delft - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5018201 |
| Pattern Name | Mathis Ticking Stripe |
| Collection | Striped Wallcoverings |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 1/8" (3CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Original: $35.00
-65%$35.00
$12.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5018201 |
| Pattern Name | Mathis Ticking Stripe |
| Collection | Striped Wallcoverings |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 1/8" (3CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |












