6021112.81.0 | Art Theory, Champagne - Donghia Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Acquire Donghia Fabric Item# 6021112.81.0 pattern name Art Theory from the collection Donghia Ii. Enjoy this stylish Fabric. Samples available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6021112.81.0 |
| Pattern Name | Art Theory |
| Collection | Donghia Ii |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 31.5" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 56%;POLYESTER - 25%;VISCOSE - 19% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Contemporary |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6021112.81.0 | Art Theory, Champagne - Donghia Fabric
6021112.81.0 | Art Theory, Champagne - Donghia Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Acquire Donghia Fabric Item# 6021112.81.0 pattern name Art Theory from the collection Donghia Ii. Enjoy this stylish Fabric. Samples available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6021112.81.0 |
| Pattern Name | Art Theory |
| Collection | Donghia Ii |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 31.5" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 56%;POLYESTER - 25%;VISCOSE - 19% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Contemporary |
| Notes | 0 |
$92.61
Original: $264.60
-65%6021112.81.0 | Art Theory, Champagne - Donghia Fabric—
$264.60
$92.61Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Acquire Donghia Fabric Item# 6021112.81.0 pattern name Art Theory from the collection Donghia Ii. Enjoy this stylish Fabric. Samples available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6021112.81.0 |
| Pattern Name | Art Theory |
| Collection | Donghia Ii |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 31.5" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 56%;POLYESTER - 25%;VISCOSE - 19% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Contemporary |
| Notes | 0 |

