6116 | Suit Yourself, Traditional Navy - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 6116 |
| Pattern Name | Suit Yourself - Traditional Navy |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6116 | Suit Yourself, Traditional Navy - Phillip Jeffries Wallpaper
6116 | Suit Yourself, Traditional Navy - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 6116 |
| Pattern Name | Suit Yourself - Traditional Navy |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |
Original: $95.20
-65%$95.20
$33.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 6116 |
| Pattern Name | Suit Yourself - Traditional Navy |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |












