7781 | Petite Cherie, Petal - Borastapeter Wallpaper
| Brand | Borastapeter |
| Pattern Number | 7781 |
| Pattern Name | Petite Cherie |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 20 7/8" (53CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 20 3/4" (53CM) |
| Vertical Repeat | 7" (18CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 11.0 |
| Country of Origin | SWEDEN |
| Color | Pink |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


7781 | Petite Cherie, Petal - Borastapeter Wallpaper
7781 | Petite Cherie, Petal - Borastapeter Wallpaper
| Brand | Borastapeter |
| Pattern Number | 7781 |
| Pattern Name | Petite Cherie |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 20 7/8" (53CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 20 3/4" (53CM) |
| Vertical Repeat | 7" (18CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 11.0 |
| Country of Origin | SWEDEN |
| Color | Pink |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Borastapeter |
| Pattern Number | 7781 |
| Pattern Name | Petite Cherie |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 20 7/8" (53CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 20 3/4" (53CM) |
| Vertical Repeat | 7" (18CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 11.0 |
| Country of Origin | SWEDEN |
| Color | Pink |
| Theme | Botanical |
























