7784 | Elm Tree, Blue And Green - Borastapeter Wallpaper
| Brand | Borastapeter |
| Pattern Number | 7784 |
| Pattern Name | Elm Tree |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 20 7/8" (53CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 20 3/4" (53CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 11.0 |
| Country of Origin | SWEDEN |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



7784 | Elm Tree, Blue And Green - Borastapeter Wallpaper
7784 | Elm Tree, Blue And Green - Borastapeter Wallpaper
| Brand | Borastapeter |
| Pattern Number | 7784 |
| Pattern Name | Elm Tree |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 20 7/8" (53CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 20 3/4" (53CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 11.0 |
| Country of Origin | SWEDEN |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Borastapeter |
| Pattern Number | 7784 |
| Pattern Name | Elm Tree |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 20 7/8" (53CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 20 3/4" (53CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 11.0 |
| Country of Origin | SWEDEN |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
























