87054 | Vegan Leather Indoor/Outdoor, Mauve - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87054 |
| Pattern Name | Vegan Leather Indoor/Outdoor |
| Collection | Perfect Basics: Vegan Leather & Suede |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 78% PVC, 20% POLYESTER BACKING, 2% POLYURETHANE |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Pink |
| Theme | Leather |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



87054 | Vegan Leather Indoor/Outdoor, Mauve - Schumacher Fabric
87054 | Vegan Leather Indoor/Outdoor, Mauve - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87054 |
| Pattern Name | Vegan Leather Indoor/Outdoor |
| Collection | Perfect Basics: Vegan Leather & Suede |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 78% PVC, 20% POLYESTER BACKING, 2% POLYURETHANE |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Pink |
| Theme | Leather |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87054 |
| Pattern Name | Vegan Leather Indoor/Outdoor |
| Collection | Perfect Basics: Vegan Leather & Suede |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 78% PVC, 20% POLYESTER BACKING, 2% POLYURETHANE |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Pink |
| Theme | Leather |












