87301 | Textured Vegan Leather, Cream - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87301 |
| Pattern Name | Textured Vegan Leather |
| Collection | Perfect Basics: Vegan Leather & Suede |
| Width | 54 1/4" (138CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 78% PVC, 20% POLYESTER, 2% POLYURETHANE |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Beige |
| Theme | Leather |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




87301 | Textured Vegan Leather, Cream - Schumacher Fabric
87301 | Textured Vegan Leather, Cream - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87301 |
| Pattern Name | Textured Vegan Leather |
| Collection | Perfect Basics: Vegan Leather & Suede |
| Width | 54 1/4" (138CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 78% PVC, 20% POLYESTER, 2% POLYURETHANE |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Beige |
| Theme | Leather |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87301 |
| Pattern Name | Textured Vegan Leather |
| Collection | Perfect Basics: Vegan Leather & Suede |
| Width | 54 1/4" (138CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 78% PVC, 20% POLYESTER, 2% POLYURETHANE |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Beige |
| Theme | Leather |












