90072.16.0 | Kravet Basics, Aloft - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90072.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Aloft |
| Width | 117" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 77%;COTTON - 23% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | DRAPERY USE ONLY |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90072.16.0 | Kravet Basics, Aloft - Kravet Basics Fabric
90072.16.0 | Kravet Basics, Aloft - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90072.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Aloft |
| Width | 117" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 77%;COTTON - 23% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | DRAPERY USE ONLY |
Original: $140.10
-65%$140.10
$49.03Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90072.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Aloft |
| Width | 117" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 77%;COTTON - 23% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | DRAPERY USE ONLY |












