90080.1.0 | Kravet Basics, Aloft - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90080.1.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Aloft |
| Width | 117" |
| Vert. Repeat | 13" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 87%;COTTON - 13% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | White |
| Theme | Stripes |
| Notes | DRAPERY USE ONLY |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90080.1.0 | Kravet Basics, Aloft - Kravet Basics Fabric
90080.1.0 | Kravet Basics, Aloft - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90080.1.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Aloft |
| Width | 117" |
| Vert. Repeat | 13" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 87%;COTTON - 13% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | White |
| Theme | Stripes |
| Notes | DRAPERY USE ONLY |
Original: $151.12
-65%$151.12
$52.89Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90080.1.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Aloft |
| Width | 117" |
| Vert. Repeat | 13" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 87%;COTTON - 13% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | White |
| Theme | Stripes |
| Notes | DRAPERY USE ONLY |












