90109.166.0 | Kravet Basics, Sheer Outlook Ii - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90109.166.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Sheer Outlook Ii |
| Width | 125" |
| Vert. Repeat | 1.25" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90109.166.0 | Kravet Basics, Sheer Outlook Ii - Kravet Basics Fabric
90109.166.0 | Kravet Basics, Sheer Outlook Ii - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90109.166.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Sheer Outlook Ii |
| Width | 125" |
| Vert. Repeat | 1.25" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Original: $78.67
-65%$78.67
$27.53Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90109.166.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Sheer Outlook Ii |
| Width | 125" |
| Vert. Repeat | 1.25" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












