AH296200 | Arthouse, Bernis Slate Palm Leaf - Brewster Wallpaper
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | AH296200 |
| Pattern Name | Bernis Slate Palm Leaf |
| Collection | Arthouse |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.9" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl Coated Paper |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 57.5 |
| Color | Grey |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



AH296200 | Arthouse, Bernis Slate Palm Leaf - Brewster Wallpaper
AH296200 | Arthouse, Bernis Slate Palm Leaf - Brewster Wallpaper
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | AH296200 |
| Pattern Name | Bernis Slate Palm Leaf |
| Collection | Arthouse |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.9" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl Coated Paper |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 57.5 |
| Color | Grey |
| Theme | Botanical |
Original: $39.99
-65%$39.99
$14.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | AH296200 |
| Pattern Name | Bernis Slate Palm Leaf |
| Collection | Arthouse |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.9" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl Coated Paper |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 57.5 |
| Color | Grey |
| Theme | Botanical |
























