AH902009 | Arthouse, Irving White Diamond Brick - Brewster Wallpaper
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | AH902009 |
| Pattern Name | Irving White Diamond Brick |
| Collection | Arthouse |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 12.6" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl Coated Paper |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 57.5 |
| Color | Neutral |
| Theme | Faux Effects |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



AH902009 | Arthouse, Irving White Diamond Brick - Brewster Wallpaper
AH902009 | Arthouse, Irving White Diamond Brick - Brewster Wallpaper
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | AH902009 |
| Pattern Name | Irving White Diamond Brick |
| Collection | Arthouse |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 12.6" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl Coated Paper |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 57.5 |
| Color | Neutral |
| Theme | Faux Effects |
Original: $28.00
-65%$28.00
$9.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | AH902009 |
| Pattern Name | Irving White Diamond Brick |
| Collection | Arthouse |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 12.6" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl Coated Paper |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 57.5 |
| Color | Neutral |
| Theme | Faux Effects |
























