Am100468.630.0 | Skiathos, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100468.630.0 |
| Pattern Name | Skiathos |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 53.25" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 60%;POLYESTER - 15%;VISCOSE - 15%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100468.630.0 | Skiathos, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
Am100468.630.0 | Skiathos, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100468.630.0 |
| Pattern Name | Skiathos |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 53.25" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 60%;POLYESTER - 15%;VISCOSE - 15%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100468.630.0 |
| Pattern Name | Skiathos |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 53.25" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 60%;POLYESTER - 15%;VISCOSE - 15%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












