Am100474.3.0 | Roma, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100474.3.0 |
| Pattern Name | Roma |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 20.07" |
| Horz. Repeat | 13.77" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 68%;COTTON - 19%;POLYESTER - 13% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100474.3.0 | Roma, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
Am100474.3.0 | Roma, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100474.3.0 |
| Pattern Name | Roma |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 20.07" |
| Horz. Repeat | 13.77" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 68%;COTTON - 19%;POLYESTER - 13% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100474.3.0 |
| Pattern Name | Roma |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 20.07" |
| Horz. Repeat | 13.77" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 68%;COTTON - 19%;POLYESTER - 13% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |












