Am100476.3.0 | Sanremo, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100476.3.0 |
| Pattern Name | Sanremo |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 44%;COTTON - 36%;LINEN - 15%;POLYESTER - 5% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100476.3.0 | Sanremo, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
Am100476.3.0 | Sanremo, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100476.3.0 |
| Pattern Name | Sanremo |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 44%;COTTON - 36%;LINEN - 15%;POLYESTER - 5% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Original: $201.60
-65%$201.60
$70.56Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100476.3.0 |
| Pattern Name | Sanremo |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 44%;COTTON - 36%;LINEN - 15%;POLYESTER - 5% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |












