Am100495.3.0 | Riviera, Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100495.3.0 |
| Pattern Name | Riviera |
| Collection | Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor |
| Width | 57" |
| Vert. Repeat | 2.95" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | WS |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Herringbone |
| Notes | BLEACH CLEANABLE & WASHABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100495.3.0 | Riviera, Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor - Kravet Couture Fabric
Am100495.3.0 | Riviera, Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100495.3.0 |
| Pattern Name | Riviera |
| Collection | Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor |
| Width | 57" |
| Vert. Repeat | 2.95" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | WS |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Herringbone |
| Notes | BLEACH CLEANABLE & WASHABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100495.3.0 |
| Pattern Name | Riviera |
| Collection | Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor |
| Width | 57" |
| Vert. Repeat | 2.95" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | WS |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Herringbone |
| Notes | BLEACH CLEANABLE & WASHABLE |












