Amt10006.4.0 | Florentia, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Trim
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Purchase Kravet Couture Trim SKU AMT10006.4.0 pattern name Florentia from the collection Andrew Martin Veneto. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AMT10006.4.0 |
| Pattern Name | Florentia |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 2" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 66%;POLYESTER - 34% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Gold |
| Theme |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Amt10006.4.0 | Florentia, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Trim
Amt10006.4.0 | Florentia, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Trim
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Purchase Kravet Couture Trim SKU AMT10006.4.0 pattern name Florentia from the collection Andrew Martin Veneto. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AMT10006.4.0 |
| Pattern Name | Florentia |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 2" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 66%;POLYESTER - 34% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Gold |
| Theme |
$242.55
Amt10006.4.0 | Florentia, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Trim—
$242.55
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Purchase Kravet Couture Trim SKU AMT10006.4.0 pattern name Florentia from the collection Andrew Martin Veneto. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AMT10006.4.0 |
| Pattern Name | Florentia |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 2" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 66%;POLYESTER - 34% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Gold |
| Theme |





