Amt10008.12.0 | Solaro, Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor - Kravet Couture Trim
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Shop Kravet Couture Trim Pattern# AMT10008.12.0 pattern name Solaro from the collection Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AMT10008.12.0 |
| Pattern Name | Solaro |
| Collection | Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor |
| Width | 1.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED RECYCLED POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | 0 |
| Color | Red |
| Theme |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Amt10008.12.0 | Solaro, Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor - Kravet Couture Trim
Amt10008.12.0 | Solaro, Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor - Kravet Couture Trim
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Shop Kravet Couture Trim Pattern# AMT10008.12.0 pattern name Solaro from the collection Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AMT10008.12.0 |
| Pattern Name | Solaro |
| Collection | Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor |
| Width | 1.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED RECYCLED POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | 0 |
| Color | Red |
| Theme |
$22.02
Original: $62.92
-65%Amt10008.12.0 | Solaro, Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor - Kravet Couture Trim—
$62.92
$22.02Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Shop Kravet Couture Trim Pattern# AMT10008.12.0 pattern name Solaro from the collection Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AMT10008.12.0 |
| Pattern Name | Solaro |
| Collection | Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor |
| Width | 1.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED RECYCLED POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | 0 |
| Color | Red |
| Theme |





