Bfc-3718.19.0 | Stratford, Blithfield Leighton - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | BFC-3718.19.0 |
| Pattern Name | Stratford |
| Collection | Blithfield Leighton |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 5.5" |
| Horz. Repeat | 6.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 88%;NYLON - 12% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Red |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bfc-3718.19.0 | Stratford, Blithfield Leighton - Lee Jofa Fabric
Bfc-3718.19.0 | Stratford, Blithfield Leighton - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | BFC-3718.19.0 |
| Pattern Name | Stratford |
| Collection | Blithfield Leighton |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 5.5" |
| Horz. Repeat | 6.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 88%;NYLON - 12% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Red |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | BFC-3718.19.0 |
| Pattern Name | Stratford |
| Collection | Blithfield Leighton |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 5.5" |
| Horz. Repeat | 6.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 88%;NYLON - 12% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Red |
| Theme | Geometric |












