Bfc-3719.31.0 | Larkin, Blithfield Leighton - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | BFC-3719.31.0 |
| Pattern Name | Larkin |
| Collection | Blithfield Leighton |
| Width | 55.5" |
| Vert. Repeat | 6" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 51%;VISCOSE - 28%;LINEN - 16%;POLYESTER - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bfc-3719.31.0 | Larkin, Blithfield Leighton - Lee Jofa Fabric
Bfc-3719.31.0 | Larkin, Blithfield Leighton - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | BFC-3719.31.0 |
| Pattern Name | Larkin |
| Collection | Blithfield Leighton |
| Width | 55.5" |
| Vert. Repeat | 6" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 51%;VISCOSE - 28%;LINEN - 16%;POLYESTER - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | BFC-3719.31.0 |
| Pattern Name | Larkin |
| Collection | Blithfield Leighton |
| Width | 55.5" |
| Vert. Repeat | 6" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 51%;VISCOSE - 28%;LINEN - 16%;POLYESTER - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |












