Br-79355.000.0 | Fabriano Cotton And Linen Print - Brunschwig & Fils Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Acquire Brunschwig & Fils Fabric Product BR-79355.000.0 pattern name Fabriano Cotton And Linen Print from the collection . Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | BR-79355.000.0 |
| Pattern Name | Fabriano Cotton And Linen Print |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 36.5" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 51%;COTTON - 49% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | White |
| Theme | Borders |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Br-79355.000.0 | Fabriano Cotton And Linen Print - Brunschwig & Fils Fabric
Br-79355.000.0 | Fabriano Cotton And Linen Print - Brunschwig & Fils Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Acquire Brunschwig & Fils Fabric Product BR-79355.000.0 pattern name Fabriano Cotton And Linen Print from the collection . Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | BR-79355.000.0 |
| Pattern Name | Fabriano Cotton And Linen Print |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 36.5" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 51%;COTTON - 49% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | White |
| Theme | Borders |
$138.60
Original: $396.00
-65%Br-79355.000.0 | Fabriano Cotton And Linen Print - Brunschwig & Fils Fabric—
$396.00
$138.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Acquire Brunschwig & Fils Fabric Product BR-79355.000.0 pattern name Fabriano Cotton And Linen Print from the collection . Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | BR-79355.000.0 |
| Pattern Name | Fabriano Cotton And Linen Print |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 36.5" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 51%;COTTON - 49% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | White |
| Theme | Borders |


