Candolim.24.0 | Candolim, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
Product image 1
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Brand Kravet Couture
Pattern Number CANDOLIM.24.0
Pattern Name Candolim
Collection Atelier Prints & Weaves
Width 54"
Vert. Repeat 24"
Horz. Repeat 27"
Unit of measure YARD
Content LINEN - 49%;COTTON - 38%;NYLON - 13%
Finish SOFTENED ;
Clean Code S
Durability MEDIUM
Color Orange
Theme Ethnic
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Brand Kravet Couture
Pattern Number CANDOLIM.24.0
Pattern Name Candolim
Width 54"
Vert. Repeat 24"
Horz. Repeat 27"
Unit of measure YARD