Cerritos.3524.0 | Cerritos, Museum Of New Mexico Folk Art Collection - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | CERRITOS.3524.0 |
| Pattern Name | Cerritos |
| Collection | Museum Of New Mexico Folk Art Collection |
| Width | 56" |
| Vert. Repeat | 12.5" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Orange |
| Theme | Ikat |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Cerritos.3524.0 | Cerritos, Museum Of New Mexico Folk Art Collection - Kravet Couture Fabric
Cerritos.3524.0 | Cerritos, Museum Of New Mexico Folk Art Collection - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | CERRITOS.3524.0 |
| Pattern Name | Cerritos |
| Collection | Museum Of New Mexico Folk Art Collection |
| Width | 56" |
| Vert. Repeat | 12.5" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Orange |
| Theme | Ikat |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | CERRITOS.3524.0 |
| Pattern Name | Cerritos |
| Collection | Museum Of New Mexico Folk Art Collection |
| Width | 56" |
| Vert. Repeat | 12.5" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Orange |
| Theme | Ikat |
| Notes | 0 |












