Cocuyo.30.0 | Cocuyo, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | COCUYO.30.0 |
| Pattern Name | Cocuyo |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 14.25" |
| Horz. Repeat | 26.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Ikat |
| Notes | WARP PRINT |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Cocuyo.30.0 | Cocuyo, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
Cocuyo.30.0 | Cocuyo, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | COCUYO.30.0 |
| Pattern Name | Cocuyo |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 14.25" |
| Horz. Repeat | 26.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Ikat |
| Notes | WARP PRINT |
Original: $280.35
-65%$280.35
$98.12Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | COCUYO.30.0 |
| Pattern Name | Cocuyo |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 14.25" |
| Horz. Repeat | 26.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Ikat |
| Notes | WARP PRINT |












