Df3306 | Decadence Ii, Elemental Thread Green & Gold - Candice Olson Wallpaper
| Brand | Candice Olson |
| Pattern Number | DF3306 |
| Pattern Name | Elemental Thread Green & Gold |
| Collection | Decadence II |
| Width | 27" |
| Match | Straight |
| Repeat | 25.3" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Foil on Non Woven |
| Washability | Spongeable |
| Removability | Wet Removable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Df3306 | Decadence Ii, Elemental Thread Green & Gold - Candice Olson Wallpaper
Df3306 | Decadence Ii, Elemental Thread Green & Gold - Candice Olson Wallpaper
| Brand | Candice Olson |
| Pattern Number | DF3306 |
| Pattern Name | Elemental Thread Green & Gold |
| Collection | Decadence II |
| Width | 27" |
| Match | Straight |
| Repeat | 25.3" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Foil on Non Woven |
| Washability | Spongeable |
| Removability | Wet Removable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Candice Olson |
| Pattern Number | DF3306 |
| Pattern Name | Elemental Thread Green & Gold |
| Collection | Decadence II |
| Width | 27" |
| Match | Straight |
| Repeat | 25.3" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Foil on Non Woven |
| Washability | Spongeable |
| Removability | Wet Removable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |






















