Ed85422.795.0 | Nautica, Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour - Threads Fabric
| Brand | Threads |
| Pattern Number | ED85422.795.0 |
| Pattern Name | Nautica |
| Collection | Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour |
| Width | 54.372" |
| Vert. Repeat | 4.925" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYOLEFIN - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Ed85422.795.0 | Nautica, Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour - Threads Fabric
Ed85422.795.0 | Nautica, Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour - Threads Fabric
| Brand | Threads |
| Pattern Number | ED85422.795.0 |
| Pattern Name | Nautica |
| Collection | Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour |
| Width | 54.372" |
| Vert. Repeat | 4.925" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYOLEFIN - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Threads |
| Pattern Number | ED85422.795.0 |
| Pattern Name | Nautica |
| Collection | Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour |
| Width | 54.372" |
| Vert. Repeat | 4.925" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYOLEFIN - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |












