Lz-30430.07.0 | Tarkhan, Lizzo Ancestry - Kravet Design Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Acquire Kravet Design Fabric SKU# LZ-30430.07.0 pattern name Tarkhan from the collection Lizzo Ancestry. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | LZ-30430.07.0 |
| Pattern Name | Tarkhan |
| Collection | Lizzo Ancestry |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 46%;COTTON - 44%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Lz-30430.07.0 | Tarkhan, Lizzo Ancestry - Kravet Design Fabric
Lz-30430.07.0 | Tarkhan, Lizzo Ancestry - Kravet Design Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Acquire Kravet Design Fabric SKU# LZ-30430.07.0 pattern name Tarkhan from the collection Lizzo Ancestry. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | LZ-30430.07.0 |
| Pattern Name | Tarkhan |
| Collection | Lizzo Ancestry |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 46%;COTTON - 44%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |
$330.75
Lz-30430.07.0 | Tarkhan, Lizzo Ancestry - Kravet Design Fabric—
$330.75
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Acquire Kravet Design Fabric SKU# LZ-30430.07.0 pattern name Tarkhan from the collection Lizzo Ancestry. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | LZ-30430.07.0 |
| Pattern Name | Tarkhan |
| Collection | Lizzo Ancestry |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 46%;COTTON - 44%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |











